Kurs trener personalny,Badania wydolnościowe, odchudzające wczasy dla dzieci
Zadzwoń: 508 356 718

Dietetyka

Dieta sportowa lub dla osoby regularnie trenującej powinna uwzględniać indywidualne zapotrzebowanie jednostki o zwiększonej aktywności fizycznej. W trakcie ustalania tego typu jadłospisu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj dyscypliny sportowej, czas trwania treningów, a także zaangażowanie zawodnika.

Odpowiednio skomponowana dieta sportowa pozwala poprawić osiągane wyniki, a także uzyskać lepsze rezultaty. Jadłospis powinien być dostosowany nie tylko do charakteru uprawianej aktywności, ale także do płci oraz wieku. Należy w niej uwzględnić wszystkie najważniejsze składniki pokarmowe, w szczególności białko oraz węglowodany.

Białko to substancja, z której zbudowane są wszystkie organy oraz tkanki ciała. Wysiłek fizyczny powoduje zwiększenie zapotrzebowania na ten składnik, który jest trawiony w układzie pokarmowym do aminokwasów i następnie w tej postaci wchłaniany do krwi. Dieta sportowca powinna uwzględniać od 250 do 300 gramów białka na dobę, ale jego ilość może być większa, zwłaszcza w przypadku takich sportów, jak rzut dyskiem, pchnięcie kulą, itp.

Węglowodany są spalane w trakcie treningu, a po jego zakończeniu, biorą udział w procesie regeneracji włókien mięśniowych. Szacuje się, że składniki te powinny dostarczać ok. 60% całkowitego zapotrzebowania na energię w ciągu dnia. Dlatego w jadłospisie sportowców nie powinno zabraknąć brązowego ryżu, kaszy, makaronów, pieczywa razowego, płatków owsianych.

Diety dla sportowców, w których się specjalizujemy, obejmują różne dyscypliny sportu. Przygotowujemy jadłospisy dla biegaczy, pływaczy, siatkarzy, koszykarzy, a także dla osób trenujących sporty siłowe: kulturystykę, podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, itp. Układanie diet traktujemy nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim jako pasję.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prawidłowy jadłospis sportowca wymaga dostarczenia organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin. Wiemy też, że aktywność fizyczna zwiększa zapotrzebowanie na poszczególne związki i kalorie, dlatego tym bardziej warto powierzyć ułożenie diety sportowej profesjonalistom.

Dieta Sportowa

Chcesz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać odpowiednia dieta sportowa? A może zależy Ci na nauce samodzielnego komponowania jadłospisu w konkretnej dyscyplinie aktywności fizycznej? W Centrum Kształcenia Kadr Sportowych ułożymy dla Ciebie indywidualną dietę sportową i przeprowadzimy dokładną analizę składu ciała.

Dieta Odchudzająca

Dieta odchudzająca ułożona przez naszego wyspecjalizowanego dietetyka to świetny sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów i powrót do formy. Zgłoś się do nas, a otrzymasz dietę opartą na zdrowym i właściwie zbilansowanym jadłospisie. Dostaniesz dokładne informacje, co jeść i jak przygotować posiłki.

Konsultacje Dietetyczne

Jednym z najistotniejszych momentów odchudzania jest ten, w którym podejmujesz decyzję o działaniu. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób skutecznie zrzucić kilogramy i co jeść, aby bezpiecznie schudnąć, zapraszamy na specjalistyczne konsultacje dietetyczne w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych OLIMPIAKOS.

Sklep

Poza działalnością szkoleniową, prowadzimy sklep, w którym mogą Państwo nabyć najwyższej jakości suplementy renomowanych i znanych na rynku producentów. Oferujemy szeroki wybór preparatów m.in. wspomagających odchudzanie, których formuły opierają się na starannie dobranych i przebadanych składnikach.

Polub Nas na Facebooku.

Dane adresowe

Olimpiakos
ul. VIII Poprzeczna 2A, lok. 15 – 50 m od stacji SKM Anin
04-766 Warszawa

Warszawa Wola:
ul. Ogrodowa 31/35 (tylko dietetyk)

Biuro Główne (Centrum Dietetyczne):
ul. Trakt Lubelski 190
04-766 Warszawa

Kontakt

Telefon:
(22)100-15-16,
516-183-830,
508-356-718

E-mail:
biuro@olimpiakos.org.pl